Ledning & Administration

Idag är vi 35 fast anställda på flygplatsen inom ramptjänst, administration, café & butik samt säkerhetskontroll.

Magnus Edman
Flygplatschef/VD
035-18 26 01
0730-66 32 00
Fax 035-18 26 09
magnus.edman@halmstad.se

Peter Gustavsson
Teknisk operativ chef
035-18 26 02
0708-55 60 00
Fax 035-18 26 09
peter.gustavsson@halmstad.se

Magnus Persson
Säkerhets- och Utbildningsansvarig
035-18 26 21
0702-20 85 02
Fax 035-18 26 09
magnus.persson@halmstad.se

Jonas Svensson
Miljö- och kvalitetsansvarig
035-18 26 06
0738-35 26 05
Fax 035-18 26 09
jonas.svensson@halmstad.se

Anette Holmgren
Affärsutvecklare (Marknad & Kommunikation)
035-18 26 07
0722-39 00 27
Fax 035-18 26 09
anette.holmgren@halmstad.se

Johan Sellén
Operativ Chef
035-18 26 08
0730-75 35 53
Fax 035-18 26 09
johan.sellen@halmstad.se

Jan Jönsson
Räddningschef
035-18 26 10
0706-88 89 28
jan.jonsson@halmstad.se

Administration

Ulrika Pahlett
Administration
035-18 26 04
Fax 035-18 26 09
ulrika.pahlett@halmstad.se

Annelie Sarén van Deurs
Flygplatskoordinator
035-18 26 03
Fax 035-18 26 09
annelie.saren@halmstad.se