• KOMMUNIKATIONSFELET AVHJÄLPT
    Kommunikationsproblemet som drabbade flygtrafiken under dagen är nu avhjälpt och flygtrafikledningarna på Swedavias flyg... LÄS MER
Halmstad City Airport
Sök
Sök

KONTAKTA OSS




Tveka inte att kontakta oss om du har några frågor.

Om du har frågor kring din flygresa får du snabbast svar om du hör av dig direkt till 
aktuellt flygbolag eller aktör.

Passagerarservice - linjetrafik
Incheckning och ankomstservice för linjetrafiken till och från Stockholm-Bromma, samt hantering av försenat/skadat bagage.
E-post: station.had@halmstad.se
Tfn: 0771-44 00 10 (flygbolaget BRAs Kundcenter)
Du kan också få kontakt direkt med flygbolaget BRA via deras chatt.länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Passagerarservice - charter
Incheckning och ankomstservice för chartertrafik samt hantering av försenat/skadat bagage.
E-post: passengerhandling@halmstad.se
Tfn: 035-18 26 60, 0702-35 19 05
________________________________________

Halmstad City Airport
Halmstads Flygplats AB     
Tre Hjärtans väg 12
302 41 Halmstad
Tfn: +46 (0)35-18 26 00
Fax:+46 (0)35-18 26 09
E-post: halmstadcityairport@halmstad.se
Org.nr: 556650-1846

VD och flygplatschef
Magnus Edman
Tfn: 035-18 26 01
Mob: 0730-66 32 00
E-post: magnus.edman@halmstad.se

Affärsutvecklare
Anette Holmgren
Tfn: 035-18 26 07
Mob: 0722-39 00 27
E-post: anette.holmgren@halmstad.se

Flygplatskoordinator
Annelie Sarén van Deurs
Tfn: 035-18 26 03
E-post: annelie.saren@halmstad.se

Flygplatsadministration
Ulrika Pahlett
Tfn: 035-18 26 04
E-post: ulrika.pahlett@halmstad.se

Ramptjänstkontor
Rampservice, parkering, tankningstjänst, kvarglömt på flygplatsen m.m.
Tfn: 035-18 26 20               
Fax: 035-18 26 29

Café/Butik
Anna Arvidsson
Tfn: 035 -18 26 70
E-post: anna.arvidsson@halmstad.se

Teknisk/Operativ chef
Peter Gustavsson
Tfn: 035-18 26 02
Mob: 0708-55 60 00
E-post: peter.gustavsson@halmstad.se

Miljö- och kvalitetsansvarig/Bullerärenden
Jonas Svensson
Tfn: 035-18 26 06
Mob: 0738-35 26 05
E-post: jonas.svensson@halmstad.se

Säkerhetschef
Magnus Persson
Tfn: 035-18 26 00
Mob: 0702-20 85 02
E-post: magnus.persson@halmstad.se

Räddningschef
Jan Jönsson
Tfn: 035-18 26 10/11
Mob: 0706-88 89 28
E-post: jan.jonsson@halmstad.se

Flygtrafikledning
ATS/Tornet
Tfn: 035-21 16 82  
Fax: 035-15 75 07    
E-post: ats.halmstad@lfv.se

Avvikelserapportering
(För verksamheter och företag på flygplatsen)
Observera att du bör använda Explorer som webbläsare för att kunna ta del av formuläret.
Länk till avvikelserapportering/bullerklagomål.länk till annan webbplats

Webbredaktör
Ulrika Pahlett
E-post: ulrika.pahlett@halmstad.se

BRA
Ving
TUI
Turkietresor